Search posts by:

Search posts by:

Newsletter successfully sent
Failed to send newletter

NewsSSESSMENTS: Türk Alıcılar Polietilen (PE) Tekliflerini Aktif Olarak Kontrol Ediyor, Ancak Hâlihazırda Mevcut Seviyeleri Kabul Edemiyor

Author: SSESSMENTS

Bir Türk tüccar, SSESSMENTS.COM'a Türk alıcıların bu hafta aktif olarak polietilen (PE) tekliflerini kontrol ettiğini, ancak alıcıların henüz mevcut seviyeleri kabul edemediğini bildirdi. Tüccarın bu hafta hiç teklifi yok, ancak piyasa görüşmelerine göre Suudi AYPE Film için teklifler 1.700$/ton, ABD AYPE Film ve LAYPE Film C4 için teklifler sırasıyla 1.750-1.770$/ton ve 1.540$/ton arasında yer alıyor. Hepsi görüşte LC'de, CIF Türkiye ana liman bazında. Alıcılar, özellikle ABD menşeli bu tekliflere direniyor.

Tüccar, SSESSMENTS.COM'a alıcıların piyasayı izlediğini söyledi. Tüccarlar sorular aldı ancak işlem sayısı sınırlıydı. Alıcılar, en iyi fiyatları almak için teklifleri toplamaya ve karşılaştırmaya devam ediyor. Tüccar, bu haftanın sonunda veya önümüzdeki hafta, düşük veya hatta tükenmiş envanter nedeniyle alıcıların alım yapmaya başlayacağını tahmin ediyor. Tüccar, "Ocak ayında satın alma duyarlılığının geçen aya göre daha iyi olduğunu söylemek için henüz çok erken olsa da, piyasada yükselme çabası görüyoruz" dedi. Tüccar, fiyat açısından Çin Yeni Yılı tatili sırasında aktif olmayan Çin pazarının polietilen (PE) teklifleri üzerinde baskı oluşturabileceği görüşünde.

Tags: AlwaysFree,Americas,Central and East Europe,Europe,Middle East,News,PE,Saudi Arabia,Turkey,Turkish,US

Published on January 12, 2022 2:20 PM (GMT+8)
Last Updated on January 12, 2022 2:20 PM (GMT+8)