Search posts by:

Search posts by:

Newsletter successfully sent
Failed to send newletter

AlwaysFree:Küresel tedarik zinciri, korkuluk delta varyantı ortasında kötüleşenler

Author: SSESSMENTS

Kabaran COVID -19 Son derece aktarılabilir delta varyantı içeren vakalar, zaten gerilmiş global tedarik zincirine stres koymaktır. Çin'in Draconian önlemleri, salgınla mücadele etmek için az sayıda vakanın bile önemli ticaret kesintilerine yol açabileceği anlamına geliyordu. Dünyanın üçüncü en işlek konteyner limanındaki Ningbo-Zhoushan limanındaki bir terminal olan bu ay, tek bir işçi hastalık için pozitif testinden sonra askıya alındı.

Sonuç olarak, üreticiler üretiminden çıkan hammaddeleri almak için mücadele ediyorlar. Aynı zamanda, ürünlerini ihraç etmek için sınırlı bir konteyner kutusunun mevcudiyeti ve yükselen navlun oranları ile uğraşırlar. Nakliye endüstrisi katılımcıları, liman tıkanıklığını ve mevcut nakliye mekanlarının eksikliğini, yılın dördüncü çeyreğine kadar ya da belki de 2022 yılının ortasına kadar sürecek.

Ekonomistler, daha yüksek navlun oranlarının ve hammadde maliyetlerinin enflasyona girebileceğini ve dünyanın kırılganlığını pandemikten tehdit edebileceğini uyardı. Bloomberg'in en son aylık ekonomist araştırmalarındaki analistler, kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksini US Üçüncü çeyrekte% 4 ve dördüncüde% 4,1 artmak. Bu çok üstünde olacak US Federal Reserve'nın% 2'si hedefi.

Tags: All Products,AlwaysFree,Turkish,World

Published on August 27, 2021 5:45 AM (GMT+8)
Last Updated on August 27, 2021 5:45 AM (GMT+8)